Oto Sargo, czyli Pixel 3 Lite. Nowy smartfon od Google

Kategorie: Google, nowości, Pixel, Smartfony

Tagi: , , , , ,


Kolejna „ryba” Google? Na to wygląda. Do sieci wyciekły zdjęcia nowego Piksela, tym razem w tańszej wersji Lite. Wyjaśnijmy od razu: kodowa nazwa nowego smartfona, Sargo – zgodnie z nomenklaturą firmy z Mountain View – pochodzi od nazwy ryby, którą w Polsce nazywamy Sargus. Co więcej, mówi się także o tym, że Google pracuje już nad kolejnym urządzeniem, którego nazwa – Bonito, wywodzi się od gatunku tuńczyka.


Na zdjęciach, które zaprezentował rosyjski serwis Rozetked, widać że smartfon wykonany jest ze sztucznego tworzywa. Jaką specyfikację ma urządzenie, które na rynek prawdopodobnie trafi jako Pixel 3 Lite? Smartfon ma 5,56-calowy wyświetlacz IPS (bez notcha) o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości 2220 × 1080p, co oznacza zagęszczenie pikseli na poziomie 444 ppi. Procesor to wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym ośmiordzeniowy Snapdragon 670 z układem graficznym Adreno 615. Urządzenie obsługuje pamięci flash UFS 2.1 i eMMC 5.1. Pamięć RAM to 4 GB, pamięć wbudowana – tylko 32 GB, na dodatek nie ma gniazda na kartę microSD. Z tyłu urządzenia znajduje się czujnik biometryczny, a głównym aparat ma 12 MP. Podobno to ten sam sensor, który trafił do Piksela 3 i Piksela 3 XL. Z przodu znajduje się kamerka 8 MP. Na zdjęciach widać także, że Sargo posiada port USB typu C, a także złącze audio 3,5 mm. Bateria ma pojemność 2915 mAh.


Cena nowego smartfonu Google? Oczekuje się, że Sargo kosztować będzie 400-500 USD. Do premiery urządzenia może dojść pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. (źródło: Rozetked)
Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*