Co z następcą HTC U12+?

Kategorie: HTC, informacje, Smartfony

Tagi: , , , ,

HTC nie wprowadzi w przyszłym roku na mobilny rynek następcy HTC U12+? Na pewno nie w pierwszej połowie 2019 r. W zamian fani marki mogą oczekiwać „czegoś innego”. Tak przynajmniej twierdzi serwis Phandroid.

HTC to firma znana z innowacyjnego podejścia do produkcji smartfonów. Przykłady? W 2009 roku to właśnie Tajwańczycy jako pierwsi wprowadzili nakładkę na system Android – Sense, która została zaimplementowana w HTC Hero, a w zeszłym roku – wykorzystując czujniki w ramkach modelu U12+ – zastosowali nowy rodzaj interakcji ze smartfonem: poprzez jego ściskanie. Jeszcze przed pojawieniem się na rynku Androida, firma produkowała mobilny sprzęt dla innych marek (tworząc m.in. HP iPAQ czy Palm Treo 650), a potem także dla Google (Nexus One, Pixel, Pixel XL, Pixel 2). W trzecim kwartale 2011 roku HTC było największym producentem smartfonów w USA z niemal 25-procentowym udziałem w rynku sprzedając w tym okresie ok. 5,7 mln urządzeń i wyprzedzając Samsunga (4,8 mln) oraz Apple (4,6 mln). Od kilku lat firma z Tajpej boryka się jednak z dużymi problemami (dziś ma niespełna 1 proc. udziału w światowym rynku…), ale reakcją na tę sytuację ma być nowa strategia. Pytanie, czy HTC nadal będzie starało się rywalizować z konkurencją, czy skupi się na swoich użytkownikach i fanach marki?

Od jakiegoś czasu plotki dotyczące nowego smartfonu HTC mówią o bezramkowym urządzeniu pozbawionym fizycznych przycisków i Snapdragonie 8150. Serwis Phandroid twierdzi jednak, że HTC zrezygnowało z planów wprowadzenia nowego flagowca na rynek w pierwszej połowie 2019 roku. W zamian, późną wiosną, firma ma pokazać smartfon ze średniej półki, ale na razie nic na jego temat nie wiadomo. Oprócz tego smartfonu HTC pracuje jednak jeszcze nad innym urządzeniem. Ma to być „coś innego”, coś, co pojawi się w drugiej połowie roku i prawdopodobnie przyniesie nowe, unikalne funkcje. Czy tak się rzeczywiście stanie? (źródło: Phandroid)

Przydatny link – HTC U12+: test, recenzja

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*