Krótki przegląd wiadomości #4: Samsung, Sony, Oppo, Apple

Kategorie: Apple, KPW, Oppo, Samsung, Sony

Tagi: , , , , , , , , , ,

Przyszłoroczny Galaxy S10 może wejść na rynek aż w czterech wariantach, poznaliśmy też prawdopodobną nazwę smartfona Samsunga z elastycznym ekranem. Swoje składane urządzenie chce mieć także Oppo, Sony włącza kolejne smartfony do programu Open Devices, a Tim Cook wyjaśnił, dlaczego Apple korzysta z wyszukiwarki Google.

Według Wall Street Journal, przyszłoroczna linia Galaxy S10 może składać się z czterech urządzeń. Największy model będzie miał ekran o przekątnej 6,7 cala, sześć aparatów (cztery z tyłu i dwa z przodu) oraz łączność 5G i ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Urządzenie ma zostać zaprezentowane wiosną przyszłego roku. Wcześniej, w lutym, Samsung ma pokazać trzy mniejsze modele serii, a przy okazji powiedzieć coś na temat zaawansowanych funkcji największego ze smartfonów. Mniejsze wersje będą wyposażone w wyświetlacze od 5,8 do 6,4, a ich nazwy kodowe to Beyond 1, 2 i 3. Nazwa kodowa największego urządzenia to Beyond X. À propos nazw – smartfon koreańskiego producenta ze składanym ekranem Infinity Flex może się nazywać albo Galaxy Flex, albo Samsung Flex. WSJ uważa, że urządzenie zostanie zaprezentowane na początku roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana.

Składany smartfon chce na rynek wprowadzić także Oppo, choć nie wiadomo jeszcze, czy pod marką OnePlus. Na patentowych rysunkach – zaprezentowanych przez serwis Mobielkopen – widać, że urządzenie składa się na zewnątrz, w przeciwieństwie do smartfonu Samsunga. Projekt pokazuje też kilka aparatów – dwa do selfie i dwa główne. Wygląda więc na to, że przyszłym roku konkurencja na rynku smartfonów ze składanymi, elastycznymi ekranami będzie całkiem spora – nad swoimi urządzeniami pracują bowiem także Huawei, LG, Lenovo i Motorola.

Nowe smartfony Sony – Xperia XZ2, XZ2 Compact oraz Xperia XZ3 – trafiły do programu Open Devices. Japoński producent nie tylko pozwala użytkownikom na odblokowywanie bootloaderów i flashowanie niestandardowych ROM-ów, ale przede wszystkim umożliwia niezależnym programistom tworzenie nowych wariantów oprogramowania. To już kolejne Xperie z coraz dłuższej listy w Open Devices. Wcześniej program zaczął wspierać między innymi Xperię XA2 Plus, XA2 czy XA2 Ultra. Strona programu Open Devices jest tutaj.

Dlaczego domyślną wyszukiwarką w urządzeniach Apple jest wyszukiwarka Google? – Uważam, że ich wyszukiwarka jest najlepsza – stwierdził Tim Cook, CEO Apple w rozmowie ze stacją HBO. Zapewne fakt, że Google płaci firmie z Cupertino sumy liczone w miliardach dolarów za uczynienie ich przeglądarki domyślną na iPhone’ach, iPadach czy MacBookach też ma swoje znaczenie.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*