Samsung wyprodukuje co najmniej milion Galaxy F (wideo)

Kategorie: Galaxy, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , , ,

Samsung Electronics wciąż notuje bardzo dobre wyniki finansowe, jednak problemem staje się coraz trudniejszy rynek smartfonów. Tegoroczne flagowce – Galaxy S9 i S9+ oraz Galaxy Note9 – nie sprzedają się tak, jak tego oczekiwano. Co więcej, The Korea Herald donosi, że w niedawnym komunikacie korporacyjnym zostało nawet użyte słowo „kryzys”, aby opisać aktualny stan rzeczy w Samsung Mobile. To wszystko sprawia, że sprzedaży przyszłorocznych modeli serii Galaxy S10 i pierwszego smartfonu Samsunga ze składanym ekranem towarzyszyć może duża presja.

Jak zaznacza serwis Phone Arena, część problemu leży po stronie smartfonów ze średniej półki cenowej – serie Galaxy A i J ustępują zarówno pod względem cenowej przystępności, jak i innowacyjności konkurencji z Xiaomi i Huawei na czele.

Czy przyszły rok może coś zmienić? Koreańczycy liczą na to, że modele z serii Galaxy S10 (mówi się, że będzie ich w sumie cztery) i Galaxy F (Galaxy Flex/Samsung Flex), czyli urządzenie ze składanym ekranem Infinity Flex wzmocnią pozycję Samsunga na mobilnym rynku. Wiadomo już, że koreański producent wyprodukuje co najmniej milion sztuk Galaxy F, ale w zależności od reakcji rynku liczba ta może wzrosnąć. Firma zamierza co roku wprowadzać na rynek smartfon z elastycznym ekranem, podobnie jak jest to na przykład w przypadku serii S. Przypomnijmy jednak, że urządzenie Samsunga nie będzie pierwsze na rynku – koreańskiego producenta uprzedziła firma z Chin – Royole ze swoim FlexPai. DJ Koh, CEO Samsung Mobile, podkreślał jednak, że różnica polega na dążeniu przez koreańskiego producenta do optymalnego UX (user experience, doświadczenia użytkownika), wydajnej baterii i niedużej wagi urządzenia. Warto tu przypomnieć, że Samsung pracuje nad nowym interfejsem dla elastycznych ekranów wspólnie z Google.

Według serwisu Yonhap, urządzenie, które dziś nazywamy Galaxy F, zadebiutuje w marcu 2019 roku. Jego cena szacowana jest na niespełna 1,8 tys. USD.

Ciekawy koncept Galaxy F:

(źródło: Phone Arena, Concept Creator – You Tube)

Twitter: @G_Lisiecki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*