Apple nie jest już najwyżej wycenianą firmą. Liderem Microsoft

Kategorie: Apple, finanse, giełda, Microsoft

Tagi: , , ,

W sierpniu, kiedy cena za akcję Apple przekroczyła poziom 207 USD, firma z Cupertino osiągnęła rekordową wartość biliona dolarów. Teraz jednak Apple wyceniane jest wyraźnie niżej, a nowym liderem został Microsoft.

Sierpniowy wynik Apple był bezprecedensowy. Ba, jeszcze siedem tygodni temu akcje firmy z Cupertino warte były ponad 231 dolarów! Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Słabsza niż oczekiwano sprzedaż iPhone’a XR, prognozy związane ze świątecznym kwartałem, które nie spełnią najprawdopodobniej oczekiwań Wall Street czy wreszcie komunikat informujący o tym, że firma nie będzie już podawała w kwartalnych raportach finansowych liczby sprzedanych urządzeń – to wszystko wpłynęło na spadek wartości akcji Apple. Dość powiedzieć, że sama rozczarowująca prognoza finansowa za kończący się w grudniu pierwszy kwartał fiskalny sprawiła, że akcje Apple spadły o niemal 7 procent „zabierając” przy okazji ok. 70 miliardów dolarów z wartości rynkowej firmy z Cupertino. A w ciągu kilku ostatnich tygodni akcje Apple spadły w sumie aż o 25 procent…

Dziś wartość Apple szacowana jest na 746 miliardów dolarów, podczas gdy Microsoft wyceniony jest na 753 miliardy dolarów. Apple tym samym straciło tytuł najwyżej wycenianej firmy technologicznej świata na rzecz Microsoftu, wciąż jednak wyprzedza Amazon i Google. (źródło: BGR, fot. Pixabay)

Przydatny link: Apple nie będzie już informować o liczbie sprzedanych iPhone’ów

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*