Bixby pomoże inwestować na giełdzie

Kategorie: Bixby, finanse, giełda, Samsung

Tagi: , , ,

Siri Apple, Alexa Amazonu, Cortana Microsoftu, Asystent Google… Asystenci głosowi stają się coraz popularniejsi, a dotychczasowi producenci sprzętu czy oprogramowania pracują teraz także nad rozwijaniem sztucznej inteligencji. Swojego asystenta głosowego ma też Samsung – to Bixby, który obsługuje już urządzenia w inteligentnym domu, a wkrótce zyska nową funkcjonalność.

Samsung niedawno ogłosił, że otwiera Bixby na programistów zewnętrznych, którzy będą mogli stworzyć nowe usługi dla wirtualnego asystenta koreańskiego producenta. Wiadomo już, że wśród nowych usług znajdzie się opcja kupowania i sprzedawania akcji. Funkcjonalność rozwijana jest przez DeepSearch, koreańską platformę oferującą analizę danych i udostępnianie użytkownikom informacji o spółkach notowanych w obrocie publicznym. Jak informuje Korea Herald, nowa usługa Bixby będzie wspierać handel akcjami, będzie również – na żądanie – dostarczać informacji na przykład na temat przychodów danej firmy. Trwają ponadto prace nad usługą zarządzania inwestycjami, która również będzie korzystała z funkcji rozpoznawania głosu.

To kolejny krok; warto bowiem przypomnieć, że jedna z dotychczasowych funkcjonalności asystenta Bixby, która – rozpoznając i dopasowując produkty przy pomocy aparatu – umożliwia użytkownikom robienie zakupów. Takie transakcje wspierane są przez Samsung Pay. Na razie nie wiadomo jednak, czy usługa płatności koreańskiego producenta stanie się częścią funkcjonalności, nad którą pracuje DeepSearch. Dodać warto, że koreańska firma, wcześniej znana jako Uberple, została założona w 2013 roku. Zakres nieprzetworzonych danych obsługiwanych przez platformę DeepSearch obejmuje cenę akcji, wielkość transakcji giełdowych, sprawozdania finansowe spółek giełdowych i prywatnych, dane makroekonomiczne, kurs walutowy, stopę procentową, cenę towarów czy też raporty dotyczące analizy rynku.

A co z bezpieczeństwem? Tego typu usługa z pewnością będzie wymagać zaufania ze strony użytkowników końcowych, biorąc pod uwagę to, jak wrażliwe dane mogą być częścią tego rodzaju transakcji. Na razie nie wiadomo jednak, jakie zabezpieczenia zastosuje usługodawca. Usługa powinna być dostępna w pierwszej połowie 2019 roku, na początek w Korei Południowej. Warto przy okazji przypomnieć, że Bixby jest wprawdzie dostępny w naszym kraju, jednak głosowy asystent Samsunga nadal nie obsługuje języka polskiego. (źródło: SamMobile, fot. Samsung)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*