HTC Vive Pro McLaren, czyli zestaw VR dla fanów Formuły 1

Kategorie: Gry, HTC, Vive, VR

Tagi: , , , , , , ,

Ogłoszona wiosną tego roku współpraca HTC z McLarenem przyniosła pierwsze efekty. Podczas niedawnej Grand Prix Abu Zabi obie firmy zaprezentowały specjalną, limitowaną edycję zestawu wirtualnej rzeczywistości – HTC Vive Pro McLaren. Zestaw jest przeznaczony głównie dla miłośników sportów motorowych, oferując nowe wrażenia podczas wirtualnego wyścigu Formuły 1.

Zestaw współpracuje z „McLaren Garage VR experience”, produkcją Vive Studios, stworzoną z McLarenem oraz ze specjalną wersją „RFactor2” – „McLaren Edition VR racing”, zaprojektowaną tak, by użytkownicy mogli kierować bolidem bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów. „McLaren Garage VR experience” to wieloosobowy symulator, w którym gracze wcielają się w załogę pit stopu stajni F1 i obsługują bolid jak zawodowe ekipy podczas wyścigów. Mogą też zwiedzić warsztat McLarena czy przystąpić do zawodów w trybie multiplayer „Pitstop Challenge” zmieniając opony na czas. Wszystko dostępne jest za pośrednictwem Viveport; osoby posiadające już HTC Vive mogą skorzystać z bezpłatnej subskrypcji i otrzymać dostęp do wymienionych tytułów za darmo.

Warto dodać, że do limitowanej edycji zestawu HTC Vive Pro McLaren dołączana będzie sześciomiesięczna subskrypcja na Viveport. Co więcej, zestaw ten należy do oficjalnych urządzeń programu McLaren Shadow Project. Finał zawodów odbędzie się w Centrum Technologicznym McLarena w dniach 14-17 stycznia 2019, a finaliści będą mogli trenować i rywalizować korzystając właśnie z zestawu HTC Vive Pro. Limitowana edycja zestawu Pro McLaren Limited Edition dostępna jest w Europie w cenie 1550 euro, a także w sklepie HTC Vive w cenie 1549 dolarów. (źródło: HTC)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*