Microsoft. Nowe ikony to dopiero początek zmian w pakiecie Office (wideo)

Kategorie: Aplikacje, Microsoft, Office

Tagi: , , ,

Po pięciu latach zmienią się ikony Microsoft Office, ale to tylko początek większego procesu zmian w jednym ze sztandarowych produktów firmy z Redmond. Celem jest rozwijanie w pakiecie między innymi sztucznej inteligencji i modelu maszynowego uczenia, który będzie rozpoznawał wpisywane w dokumentach frazy.

Warto przypomnieć, że poprzednia wersja ikon pakietu Office pojawiła się w 2013 roku, pod koniec rządów Steve’a Ballmera, kiedy firma dopiero zaczynała rozszerzać swoje usługi w chmurze. Nowe, przeprojektowane ikony pojawią się w najbliższych miesiącach – zarówno dla aplikacji desktopowych, jak i aplikacji mobilnych. Jak podkreślał Jon Friedman, szef projektu, cytowany między innymi przez serwis The Verge, zadanie polegało na wyraźnym oddzieleniu liter od ikon, a w efekcie stworzeniu dwóch, niemal odrębnych paneli. Tak powstały nowe symbole, które wciąż jednak są rozpoznawalne (zmiany kolorów są niewielkie) – co jest szczególnie istotne dla korzystających z pakietu Office użytkowników. Każda ikona ma swój charakterystyczny kształt, który wskazuje jej funkcję. Na przykład w programie Excel prostokątna ikona przypomina arkusze kalkulacyjne, z kolei kołowy wykres jednoznacznie kojarzy z się z PowerPointem.

Pakiet Office funkcjonuje w systemach Windows, Mac, iOS i Android, a Microsoft buduje teraz jedną, podstawową bazę kodów, aby móc szybko wprowadzać miesięczne ulepszenia do aplikacji dla każdej z platform. Word, Excel, PowerPoint i Outlook będą rozwijane między innymi dzięki nowym funkcjom sztucznej inteligencji i modelowi maszynowego uczenia. Co więcej, Microsoft wprowadza swój Fluent Design z systemu Windows 10 do swoich aplikacji Office, aby uprościć sposób korzystania z nich.

Z pakietu Office miesięcznie korzysta ponad miliard użytkowników. (źródło: Microsoft, The Verge)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*