HTC Exodus 1, Litecoiny i bezpieczny portfel

Kategorie: Aplikacje, HTC, kryptowaluty, Smartfony

Tagi: , , , ,

Pierwsze smartfony HTC Exodus 1, kupione w ramach wczesnego dostępu, wkrótce mają trafić do właścicieli – wysyłka rozpoczęła się 5 grudnia. Urządzenie można kupować już także za pomocą Litecoinów, a do biblioteki aplikacji HTC Exodus 1 dołączył bezpieczny, przeznaczony do przechowywania kryptowalut portfel, opracowany przez firmę Zion.

Przypomnieć warto, że zaprezentowany w październiku i dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom HTC Exodus 1 korzysta z technologii blockchain i odpowiedniego oprogramowania; ma też bezpieczną przestrzeń – enklawę, wydzielony obszar na urządzeniu, chroniony nawet przed systemem operacyjnym Android. Użytkownik może w niej bezpiecznie przechowywać swoje klucze kryptograficzne – bez względu na to czy są to np. waluty czy niezamienne tokeny NFT. Opracowano ponadto społeczny mechanizm odzyskiwania kluczy – Social Key Recovery, przydatny na przykład na wypadek zagubienia lub kradzieży smartfonu. Mechanizm pozwala użytkownikowi wybrać kilka zaufanych kontaktów, którym powierzane są elementy kluczy, podzielone wcześniej przy użyciu tajnego algorytmu udostępniania.

Za HTC Exodus 1 zapłacić trzeba kryptowalutą. Do tej pory były to Bitcoin i Ethereum, ale teraz trzecią walutą, za którą kupić można smartfon, stał się Litecoin. Co więcej, twórca tej kryptowaluty, Charlie Lee, dołączył do zespołu HTC Exodus jako konsultant. To nie koniec nowości, ponieważ do biblioteki aplikacji smartfonu dołączył bezpieczny, przeznaczony do przechowywania kryptowalut portfel All-in-One, który został opracowany przez firmę Zion. Portfel Zion generuje 12-literową frazę odzyskiwania klucza za pośrednictwem technologii Trusted Executive Environments (TEE), która blokuje możliwe ataki złośliwego oprogramowania. Nie rejestruje przy tym jakichkolwiek informacji o użytkowniku; wszystkie klucze i hasło są przechowywane w bezpiecznej enklawie smartfonu. Zion obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin (będzie też wspierał również inne kryptowaluty), a także tokeny ERC-20 i ERC-721. (źródło: HTC)

Twitter: @G_Lisiecki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*