Samsung Notebook 9 Pen (2019) w rozmiarze 13- i 15-calowym (specyfikacja)

Kategorie: laptopy, nowości, Samsung

Tagi: , , , , ,

Samsung zapowiedział nową generację konwertowalnych laptopów z rysikiem S Pen i systemem Windows 10. Notebooki 9 Pen z ekranami o przekątnej 13 i 15 cali pojawią się w sprzedaży najpierw w Korei Południowej. To kolejne urządzenia 2-w-1, które wykorzystują doświadczenia producenta z mobilnego rynku.

Obudowa Notebooków 9 Pen wykonana jest z aluminium, a urządzenia zostaływyposażone w zawiasy 360˚, które pozwalają zamienić laptop w tablet. Interakcja z dotykowym ekranem rozszerzona jest o rysik S Pen, oferowany jest też przy okazji trzymiesięczny, bezpłatny trial dla aplikacji MyScript Nebo. Nowy rysik ma dwukrotnie mniejszą latencję w porównaniu do poprzedniego modelu. Podobnie jak w przypadku S Pen w Galaxy Note9, można go wykorzystać do sterowania urządzeniem. S Pen chowany jest w obudowie i nie wymaga ładowania. Kolor 15-calowego Notebooka 9 Pen (Ocean Blue) i rysika (żółty) zdają się nawiązywać do Galaxy Note9.

 Notebooki9 Pen są wyposażone w procesor Intel Core i7 ósmej generacji, mają ponadto 16 GB pamięci LPDDR3 RAM oraz dysk SSD 512 GB. 15-calowy model otrzymał dodatkowo układ graficzny NVIDIA GeForce MX150 (wersja 13-calowa korzysta z grafiki Intela). Oba modele mają Wi-Fi 802.11 ac, głośniki AKG z ThunderAmp, kamerę HD IR, a także opcję rozpoznawania twarzy i skaner odcisków palców. ThunderAmp, technologia inteligentnego wzmacniacza, pozwala użytkownikom płynnie zwiększać głośność dla każdego z wbudowanych głośników stereo. Notebooki posiadają podświetlaną klawiaturę, dwa porty Thunderbolt 3, jeden port USB-C oraz akumulator 54 Wh z funkcją szybkiego ładowania.

Notebook 9 Pen (2019) specyfikacja:Nowe Notebooki 9 Pen będą dostępne w Korei Południowej jeszcze w grudniu. W przyszłym roku pojawią się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach i Hong Kongu. Niestety, oficjalnie nie pojawią się na Starym Kontynencie – jeszcze w 2014roku Samsung podjął bowiem decyzję o wycofaniu swoich laptopów z europejskiego rynku. (źródło: SamMobile, Samsung)

 Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (1):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*