Krótki przegląd wiadomości #7: Samsung, Google, Huawei (wideo)

Kategorie: Galaxy, Google, Huawei, KPW, Samsung

Tagi: , , , , , ,

Poznaliśmy datę premiery i ceny poszczególnych wariantów Samsunga Galaxy S10, zaś sam producent udostępnił pierwsze wideo przedstawiające interfejs One UI. Google raportuje o tym, jak wygląda realizacja Wytycznych dla Społeczności YouTube. A jak Huawei radzi sobie podczas wojny handlowej USA z Chinami? W Shenzhen prowadzi laboratorium rozwoju nowych technologii, a w Warszawie otwiera salon sprzedaży.

Serwis Gizmodo UK ujawnił szczegóły dotyczące nadchodzącej premiery smartfonów z serii Galaxy S10. Odbędzie się ona 20 lutego 2019 r., podczas tradycyjnej już imprezy koreańskiego producenta pod nazwą Samsung Unpacked. Do sprzedaży nowe urządzenia wejdą 8 marca. Poznaliśmy już także ceny smartfonów – na razie te, które będą obowiązywały na Wyspach Brytyjskich. Galaxy S10 Lite z 128 GB pamięci ma kosztować 669 funtów, Galaxy S10 z 128 GB 799 funtów, a z 512 GB – 999 funtów. Z kolei za najwyższy model, Galaxy S10+ w wersji z pamięcią 128 GB trzeba będzie zapłacić 899 funtów, za wersję z 512 GB – 1099 funtów, natomiast za wersję (uwaga!) 1TB – 1399 funtów. Wygląda na to, że ten ostatni wariant będzie najprawdopodobniej najdroższym smartfonem, jaki kiedykolwiek wyprodukował Samsung (zapewne do czasu, kiedy na rynek trafi Galaxy z elastycznym ekranem). Tytułowa grafika pochodzi z serwisu 91Mobiles i twitterowego konta @OnLeaks. A przy okazji – producenci akcesoriów (w tym przypadku Olixar) ujawnili już wygląd wszystkich wariantów Galaxy S10:

Wraz z aktualizacją do Androida 9.0 Pie Samsung udostępniać będzie nową wersję swojego interfejsu nazwanego One UI. Wersja beta trafiła już na Galaxy Note9 i Galaxy S9/S9+, na swoją kolej czekają posiadacze Galaxy Note8 oraz Galaxy S8/8+. Producent umieścił pierwszy oficjalny przegląd nowego interfejsu w serwisie YouTube, co może być znakiem, że One UI wkrótce wyjdzie już z bety:

Skoro o YouTube mowa; Google od kwietnia raportuje o tym, jak wygląda realizacja Wytycznych dla Społeczności YT. Najnowszy raport został jednak rozszerzony o dodatkowe dane, takie jak liczba usuniętych kanałów, skasowanych komentarzy czy informacje o przyczynach, dla których film lub kanał zniknęły z YouTube. Warto tu dodać, że od 2017 roku do zgłaszania treści do recenzji zaczęto używać bardziej zaawansowanej techniki uczenia maszynowego. Od lipca do września 2018 r. usunięto ponad 7,8 miliona filmów, a 81 proc. z nich zostało wykryte dzięki uczeniu maszynowemu. 74,5 proc. nigdy nie zostało wyświetlone ani razu. Od lipca do września 2018 roku usunięto ponad 224 miliony komentarzy za naruszenie Wytycznych dla Społeczności. Jak informuje Google, większość zarzutów wobec usuwanych komentarzy dotyczyła spamu. Co ciekawe, komentująca społeczność rośnie. Codzienni użytkownicy są o 11 proc. bardziej skłonni do komentowania niż w zeszłym roku.

Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi i Chinami trwa. USA namawiają rządy innych państw na rezygnację z chińskich technologii, do czego zastosować się zamierzają Kanada, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia i – jak donosi Reuters – także Japonia. Niedawno aresztowana w Kanadzie wiceprezes Huawei (a zarazem córka założyciela firmy) Meng Wanzhou została zwolniona za kaucją. O ekstradycję Meng Wanzhou wystąpiły Stany Zjednoczone oskarżając ją o naruszenie sankcji wobec Iranu. Napięcie między Chinami a USA rośnie, natomiast Bloomberg donosi o tajnym laboratorium Huawei w Shenzhen, w którym zespół naukowców pracuje nad technologiami pozwalającymi uniezależnić się producentowi od Stanów Zjednoczonych – szczególnie jeśli chodzi o nowatorskie półprzewodniki czy oprogramowanie. Prowadzone badania dotyczą między innymi sztucznej inteligencji, chmury obliczeniowej czy technologii chipowych. Tymczasem w Europie ekspansja Huawei trwa – chiński producent otwiera w sobotę, 15 grudnia, w Warszawie, w Centrum Handlowym Arkadia, swój flagowy salon sprzedaży. Jak zapowiada producent, zarówno w sobotę jak i niedzielę klienci będą mogli skorzystać z promocyjnych ofert, a w programie jest m.in. koncert Sarsy, spotkania z #TeamHuawei czy Anną Lewandowską, warsztaty mobilnej fotografii i konkursy z nagrodami.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*