Fitbit OS 3.0 dla zegarków Ionic i Versa dostępny. Co nowego?

Kategorie: Fitbit, nowości, OS

Tagi: , , , ,

Fitbit udostępnił najnowszą wersję swojego systemu – 3.0 dla zegarków Ionic, Ionic: Adidas Edition oraz Versa. Fitbit OS 3.0 wprowadza ulepszone funkcje dotyczące monitorowania zdrowia i aktywności, nowe aplikacje, a także zaawansowane narzędzia programistyczne.

Nowa wersja systemu dla Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: Adidas Edition oraz Fitbit Versa wprowadza bardziej spersonalizowane informacje dotyczące snu, rozszerzony widok treningów oraz opcję szybkiego wprowadzania wagi i spożycia wody. Są też rozszerzone statystyki. Pojawiło się dziesięć nowych aplikacji popularnych marek związanych ze zdrowiem i aktywnością, smart home czy stylem życia, w tym achu health (specjalny algorytm pomaga ocenić stan zdrowia, wyświetla ostrzeżenia), Genius Wrist (w sumie cztery aplikacje – Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder i Workout Genius, które umożliwiają m.in. organizację treningów) i MySwimPro (niestandardowe ćwiczenia z przewodnikiem, plany treningowe i coaching wideo na wszystkich poziomach). Inne, takie jak Charity Miles (synchronizuje się z danymi aktywności Fitbit, aby zebrać pieniądze dla 40 najlepszych organizacji charytatywnych na świecie za każdą zarejestrowaną milę), FitBark (codzienne statystyki, takie jak aktywność, dystans i kalorie spalone u boku psiego towarzysza), Gold’s Amp for Fitbit (treningi cardio i siłowe opracowane przez trenerów Gold’s Gym), Mindbody (harmonogram i nadchodzące zajęcia), Noonlight („tryb paniki” i informacje o lokalizacji pozwalające szybko uzyskać pomoc w nagłych wypadkach) i TRX (TRX Suspension Training z instruktorem, śledzenie danych biometrycznych) wkrótce będą dostępne w Fitbit App Gallery.

Z kolei nowy Exercise API w urządzeniach Fitbit i narzędzia programistyczne open source mają zapewnić programistom (w społeczności działa już 44 tys. deweloperów) szybsze i wydajniejsze sposoby tworzenia wysokiej jakości aplikacji związanych ze zdrowiem i aktywnością oraz tarcz zegarów. Nowy interfejs Scientific API pomaga programistom i badaczom przetwarzać dane w zaawansowany sposób, dzięki wydajnemu gromadzeniu funkcji matematycznych, statystycznych i przetwarzania cyfrowego. Dostępne są aplikacje deweloperskie wykorzystujące najnowsze interfejsy API – Alpine Snow (pozwala śledzić przebytą na nartach odległość, prędkość, wysokość, warunki pogodowe, spalone kalorie i tętno w czasie rzeczywistym, z dostępem do przeglądania sesji w aplikacji Fitbit wraz z lokalizacją trasy) i Skateboard (prędkość, tętno, spalone kalorie i przebytą odległość podczas jazdy na deskorolce). Z kolei opcja monitorowania zdrowia kobiet pozwoli teraz na określanie trendów cyklu w aplikacji Fitbit, sprawdzanie danych dotyczących cyklu menstruacyjnego, zapisanych objawów i trendów w jednym miejscu. (źródło: Fitbit)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*