Aplikacja Facing Emotions pomoże osobom niewidomym

Kategorie: Aplikacje, Huawei, nowości

Tagi: , , ,

Huawei stworzyło aplikację Facing Emotions, która ma pomagać osobom niewidomym „zobaczyć” emocje swojego rozmówcy. Aplikacja wykorzystuje obiektywy i sztuczną inteligencję smartfonu – Mate 20 Pro.

Jak działa Facing Emotions? Smartfon skanuje twarz rozmówcy osoby niewidomej lub niedowidzącej, natomiast sztuczna inteligencja rozpoznaje mimikę twarzy identyfikując emocje. Dzieje się to w czasie rzeczywistym i w trybie offline, bez połączenia z siecią, Następnie AI przekłada emocje na określony, charakterystyczny dźwięk. Aplikacja rozpoznaje siedem uniwersalnych emocji: zdziwienie, smutek, radość, strach, niesmak, pogardę i złość. – Facing Emotions to projekt, dzięki któremu chcemy przesunąć granicę wykorzystania telefonów w codziennym życiu. Wykorzystujemy innowacyjną technologię sztucznej inteligencji drzemiącą w procesorze mobilnym Kirin 980 i tworzymy aplikację, która osobom z dysfunkcją wzroku pozwala doświadczyć nowych emocji. Dzieje się to dzięki kreatywnej pracy wielu ludzi z różnych dziedzin, m. in. muzyków, designerów, a także dzięki ogromnemu wsparciu osób niewidomych i Polskiego Związku Niewidomych – mówi Dorota Haller, dyrektor marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei Consumer Business Group Polska.

Co ważne, aplikacja Facing Emotions powstała przy wsparciu społeczności osób niewidomych i Polskiego Związku Niewidomych. Bardzo ważą rolę odegrała grupa niewidomych testerów, przeprowadzono ponadto wywiady z przedstawicielami społeczności osób niewidomych. Z kolei emocje na język dźwięków przełożył niewidomy kompozytor Tomasz Bilecki. Dźwięki musiały być krótkie, proste i nieinwazyjne dla użytkownika i jego otoczenia. Jak się okazało, osobom niewidzącym potrzebne było także urządzenie umożliwiające korzystanie z aplikacji w wygodny sposób. Dlatego Jan Kochański zaprojektował specjalny uchwyt na smartfon, który można wydrukować na drukarce 3D. Uchwyty są dostępne dla wszystkich – można zamówić ich wydruk i dostawę na stronie www.shapeways.com, ale pewna liczba dostępna będzie bezpłatnie od organizacji partnerującej projekt Facing Emotions w Polsce. (źródło: Huawei)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*