Które smartfony Samsunga dostaną Androida Pie i kiedy? Jest nowa lista

Kategorie: aktualizacja, Android, Samsung

Tagi: , , , , ,

Samsung opublikował swoją nową, zaktualizowaną listę urządzeń, które otrzymają najnowszego Androida – Pie. Lista dostępna jest już dla części użytkowników w aplikacji Samsung Members. W styczniu Android Pie najpierw trafi do Galaxy Note9, a pozostałe zeszłoroczne flagowce, czyli Galaxy S9 i S9+ aktualizowane są już od grudnia.

Z listy wynika, że Galaxy Note8 dostanie aktualizację szybciej niż modele Galaxy S8/8+. Nie jest to jednak nic nowego, koreański producent często aktualizuje serię Note przed modelami S z tego samego roku. Warto jednak pamiętać o tym, że ujawnione daty aktualizacji mogą się jednak różnić – nawet o kilka tygodni, zależnie od regionu. Według opublikowanej listy Note8 ma otrzymać Androida Pie w lutym, natomiast Galaxy S8/8+, w marcu. Z drugiej strony przecieki w Turcji wskazują, że w tym kraju wszystkie flagowce z 2017 roku dostaną Pie jeszcze w lutym.

Jak zatem będzie przebiegało udostępnianie nowego systemu urządzeniom Samsunga? Aktualizacja do Androida Pie: w styczniu nowy system dostanie Galaxy Note9 i Galaxy S9/S9+, w lutym – Galaxy Note8, w marcu – Galaxy S8/S8+, w kwietniu – Galaxy Tab S4, Galaxy A6/A6+, Galaxy A7 (2018), Galaxy A8+ (2018), Galaxy A8 Star, Galaxy A9 (2018), Galaxy J2 (2018), Galaxy J2 Core, Galaxy J4, Galaxy J6+, Galaxy on7 (2018), w maju – Galaxy J4+, Galaxy J6, Galaxy J8, w lipcu – Galaxy J7 (2017), Galaxy J7 Duo, Galaxy J7 Neo, w sierpniu – Galaxy Tab S3 9.7, w październiku – Galaxy Tab A (2017), Galaxy Tab A 10.5. (źródło: SamMobile)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*