Tego jeszcze nie było: Apple iTunes na telewizorach Samsunga

Kategorie: Apple, iTunes, Samsung

Tagi: , , , ,

Dotychczasowe, co by nie mówić – dość trudne, relacje Samsunga i Apple weszły na nowy poziom. Samsung Electronics ogłosił bowiem, że będzie oferować filmy i programy telewizyjne z iTunes w tegorocznych modelach telewizorów Smart już wiosną. Co więcej, telewizory koreańskiego producenta obsługiwać będą bezprzewodową technologię Apple AirPlay 2.

W niedawnym liście do inwestorów, Tim Cook, CEO firmy z Cupertino, określił prognozowaną granicę przychodów za „świąteczny kwartał” (zakończony pod koniec grudnia 2018) na 84 miliardy dolarów. To nie tylko wyraźnie mniej od giełdowych oczekiwań, ale także od wcześniejszych zapowiedzi Apple (89-93 mld USD). W efekcie akcje Apple znów spadły, a o sierpniowej, rekordowej wycenie można już zapomnieć. Problemy tłumaczone są między innymi tym, że nowe iPhone’y nie sprzedają się tak jak tego oczekiwano, sytuacja ekonomiczna na niektórych rynkach czy zła sytuacja Apple na rynku chińskim. Nic zatem dziwnego, że już pod koniec zeszłego władze firmy z Cupertino przekonywały, że w obliczu nasycenia rynków konsumenckich coraz ważniejsze stają się usługi. Warto przypomnieć, że przychody z usług, w tym iCloud, App Store i Apple Music, osiągnęły w kwartale zakończonym we wrześniu 2018 10 miliardów dolarów. Współpraca z Samsungiem zdaje się więc być konsekwencją nowej strategii stawiania na usługi – już niekoniecznie w obrębie własnego sprzętu.

Obsługę iTunes będą oferowały nie tylko telewizory Samsunga z 2019 roku, ale również zeszłoroczne modele – nowe opcje dostępne będą za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego. Nowa aplikacja iTunes Movies and TV Shows zadebiutuje w telewizorach Samsung Smart w ponad 100 krajach. Z kolei obsługa AirPlay 2 będzie dostępna na Samsung Smart TV w 190 krajach. Dzięki nowej aplikacji użytkownicy telewizorów Samsunga mogą uzyskać dostęp do biblioteki iTunes i przeglądać sklep, w którym można kupić bądź wypożyczyć filmy i programy TV, które będą wspierane przez usługi Smart TV Samsunga (Universal Guide, New Bixby i Search). Dzięki obsłudze AirPlay 2 użytkownicy będą mogli odtwarzać filmy, zdjęcia, muzykę, podcasty i inne materiały z urządzeń firmy Apple bezpośrednio na telewizory Samsung Smart. (źródło: Samsung)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*