Oppo oficjalnie wchodzi na polski rynek

Kategorie: Oppo, Smartfony, wiadomości

Tagi: , , ,

Jeden z najpopularniejszych chińskich producentów smartfonów, Oppo Electronics Corporation, wchodzi na polski rynek – z hasłem promocyjnym #NoweOPPOwieści. Znamy już dokładną datę. W tym samym czasie marka zadebiutuje także w Turcji oraz Wielkiej Brytanii.

Oppo Electronics Corporation powstała w 2001 roku i szybko zdobyła popularność w Chinach, w 2017 roku zajmując drugie miejsce pod względem sprzedaży. W 2018 roku pojawiła się oficjalnie w Europie wchodząc na rynki Francji (flagowy model Oppo Find X zaprezentowany został w Luwrze), Włoch, Hiszpanii i Holandii. Dziś to marka obecna na 35 rynkach. Oppo posiada sześć centrów badawczo-rozwojowych, dziesięć fabryk i ponad 400 000 sklepów na całym świecie. Wejście producenta na polski rynek poprzedzone zostało umowami z takimi partnerami jak NTT SA, ABC Data SA, TelForceOne SA oraz głównym dystrybutorem AB. SA.

Oppo to marka, która zaczęła od produkcji odtwarzaczy MP3 i MP4. Z czasem skoncentrowała się jednak na smartfonach wprowadzając na rynek nowe rozwiązania, między innymi technologię 5-krotnego bezstratnego zoomu. Model Find 5 zdobył nagrodę iF Design Award, a w 2014 r. firma stworzyła smartfon z pierwszą automatyczną kamerą obrotową – Oppo N3. Oppo Find X to jeden z ostatnich smartfonów – z wyświetlaczem o współczynniku wypełnienia frontu urządzenia wynoszącym aż 93,8 proc. Taki wynik udało się osiągnąć dzięki ukryciu aparatów i innych sensorów w przesuwnym mechanizmie – sliderze.

Oficjalnie Oppo w Polsce pojawi się 31 stycznia, wtedy to ogłoszone zostanie portfolio urządzeń dostępnych na naszym rynku, a także ich ceny oraz punkty sprzedaży. (źródło: Oppo)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*