Krótki przegląd wiadomości #8: Spotify, Samsung, Bose

Kategorie: Bose, KPW, Samsung, Spotify

Tagi: , , , , , ,

Kolejny kamień milowy Spotify, najpopularniejszego serwisu udostępniającego muzykę, budząca szacunek specyfikacja najmocniejszego z nadchodzących smartfonów Samsunga i nowe rozwiązanie Bose – tym razem dla samochodów. Krótko mówiąc: w technologicznym świecie nie można się nudzić.

Spotify, dysponujące 40 milionami utworów w swojej muzycznej „bibliotece”, ogłosiło kolejny kamień milowy – 200 milionów użytkowników miesięcznie. Warto zaznaczyć, że z tej liczby 87 milionów użytkowników to subskrybenci usługi premium, natomiast pozostałe 113 milionów korzysta z darmowej usługi – z reklamami. Co więcej, Spotify jest już dostępne w 78 krajach, co oznacza, że jest największą platformą streamingową na świecie. W zeszłym roku szwedzki serwis chwalił się 140 milionami słuchaczy – tak szybki wzrost, o 60 mln, to najprawdopodobniej efekt coraz większej popularności inteligentnych głośników między innymi właśnie z usługą Spotify. Jak podkreśla portal PhoneArena, przedstawiciele Spotify obecni byli na niedawnych targach CES w Las Vegas prezentując nowe, rozszerzone możliwości podcastów (a przy okazji także nowych autorów audycji), które na szwedzkiej platformie także stają się coraz popularniejsze.

Do premiery trzech wersji Samsunga Galaxy S10 coraz bliżej – Galaxy Unpacked odbędzie się 20 lutego w San Francisco, a tymczasem wyciekła (niepełna) specyfikacja najmocniejszego modelu jubileuszowej serii, którego premiera najprawdopodobniej odbędzie się 29 marca i na razie mówi się tylko o Korei Południowej. Chodzi o Galaxy S10, którego oznaczenie to – według ostatnich przecieków – „X”. Smartfon będzie oferował łączność 5G, poczwórny aparat główny i podwójny przedni, 6,7-calowy ekran Super AMOLED z czytnikiem linii papilarnych, 10-12 GB pamięci RAM oraz 512 GB – 1TB pamięci wbudowanej. Duży akumulator będzie miał pojemność 5000 mAh. Liczby – przyznacie – są imponujące, ale jestem przekonany, że cena Samsunga Galaxy S10 X będzie do nich pasowała…

(Grafika: @OnLeaks, @91Mobiles)

Firma Bose, znana między innymi ze skutecznego systemu aktywnej redukcji hałasu w swoich słuchawkach, tym razem opracowała rozwiązanie dla samochodów. Bose twierdzi, że wie, jak zminimalizować niepożądane dźwięki w kabinie, które są spowodowane jazdą po nierównej, wyboistej nawierzchni. Nowa technologia – QuietComfort Road Noise Control (RNC) – korzysta z zestawu akcelerometrów, oprogramowania do przetwarzania sygnałów, a także mikrofonów i wbudowanego systemu audio pojazdu po to, aby elektronicznie kontrolować niepożądane dźwięki. Firma z Framingham będzie współpracować z producentami samochodów, a system QuietComfort RNC ma pojawić się w modelach produkcyjnych do końca 2021 roku.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*