Asystent Google w Polsce. Choć jeszcze nie dla wszystkich

Kategorie: Asystent Google, Google

Tagi: , , , ,

Lepiej późno niż wcale. Asystent Google – pomagający w wykonywaniu codziennych zadań, a także umożliwiający nowy sposób interakcji ze smartfonem – mówi wreszcie po polsku, choć jeszcze nie do wszystkich. Udostępnianie usługi może potrwać do kilku tygodni.

Jak działa Asystent Google? Wystarczy powiedzieć „OK, Google” lub dłużej przytrzymać przycisk ekranu głównego, aby aktywować usługę – wówczas można zacząć zadawać pytania lub wydawać polecenia. Asystent Google może nam powiedzieć na przykład, czy będziemy potrzebować parasola wybierając się do pracy, pomoże znaleźć restaurację czy przypomni o zakupach. Oficjalny blog Google Polska podpowiada, jak można korzystać z Asystenta rano, przed wyjściem z domu: OK Google, czy dzisiaj będzie padało? OK Google, ile dziś będzie stopni? OK Google, jakie mam spotkania na dziś? Albo podczas prowadzenia samochodu: OK Google, napisz Kubie, że spóźnię się 5 minut. OK Google, wyślij WhatsApp do mamy. OK Google, wyznacz najszybszą trasę do pracy. Albo po wyjściu z pracy: OK Google, co dziś grają w kinie? OK Google, przypomnij mi, żeby kupić bilety do kina dzisiaj o 19:00. OK Google, pokaż włoskie restauracje w okolicy. OK Google, wyznacz trasę do domu. OK Google, pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską. A wieczorem? Proszę bardzo, oto kilka następnych podpowiedzi od Google: OK Google, ustaw minutnik „pieczenie chleba” na 40 minut. OK Google, włącz jazz na YouTube. OK Google, obudź mnie jutro o 7:00. Co ciekawe, Asystent Google zna elementy polskiej popkultury i nasze zwyczaje. Wie, kto napisał „Pana Tadeusza”, zna klasykę polskiego kina czy sławne cytaty, może też powiedzieć ciekawostkę o Polsce.

Google przygotowało również usługę dla firm. Platforma Actions on Google pozwala zintegrować się z Asystentem i przy jego pomocy skontaktować się z konkretną marką. Pierwszymi firmami, które już teraz stworzyły swoje akcje dla polskiego Asystenta są PLAY OK Google, zapytaj PLAY co nowego?) i eSky (OK Google. Porozmawiaj z eSky).

Asystent Google będzie udostępniany polskim użytkownikom w ciągu najbliższych tygodni. Usługa będzie działać na smartfonach z Androidem w wersji 5.x i nowszej, z kolei posiadacze urządzeń iOS będą mogli pobrać aplikację z App Store . Asystent Google będzie ponadto dostępny na dedykowanych modelach słuchawek. (źródło: Google Polska)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*