Smart Clock od Lenovo. To inteligentny zegar. I głośnik

Kategorie: głośniki, Lenovo, nowości

Tagi: , , ,

Podczas niedawnych targów CES w Las Vegas Lenovo pokazało swoje nowe urządzenie – Smart Clock. To inteligentny zegar do sypialni. Można nim sterować głosowo, przy pomocy Asystenta Google, można także korzystać z czterocalowego, dotykowego ekranu IPS.

Nowe urządzenie należy do zaprezentowanego rok temu programu chińskiego producenta – Smart Home Essentials. Lenovo twierdzi, że Smart Clock może zredukować czas spędzany w nocy przed ekranami smartfonów i poprawić higienę snu. Lenovo powołuje się na badania, z których wynika, że jedna trzecia z nas budzi się w środku nocy tylko po to, by sprawdzić powiadomienia w smartfonie, a 10 procent sprawdza je od samego rana. Smart Clock ma użytkownikowi pomóc zerwać ze złymi nawykami. Asystent Google w urządzeniu – połączonym z innymi inteligentnymi sprzętami w domu – pomaga skonfigurować „wzorce snu”, przyciemniając i wyłączając o określonej porze światło czy wyświetlając pierwsze wydarzenie w kalendarzu za pomocą jednego polecenia, na przykład „Hej, Google, dobranoc”. Asystent, jeśli go o to poprosimy, wybierze też relaksacyjną muzykę. A rano zegar poinformuje nas o pogodzie, wyświetli powiadomienia i drogę do pracy. Nie będziemy musieli tak często sięgać po smartfon. A przy okazji – urządzenie wyposażone zostało w port USB do ładowania właśnie smartfonu albo tabletu.

Co więcej, Smart Clock pozwala kontrolować inne inteligentne urządzenia w domu współpracując – co podkreśla Lenovo – z ponad 10 tysiącami produktów. Zegar może automatycznie włączyć ekspres do kawy czy włączyć podgląd z kamer monitoringu. Urządzenie posiada przycisk wyciszenia, a czterocalowy ekran będzie absorbował uwagę użytkownika tylko wtedy, gdy jest to potrzebne nie rozpraszając w innych sytuacjach. Kiedy Smart Clock nie jest używany, ekran pokazuje czas przy pomocy konfigurowalnego zegara.

Smart Clock ma pełnozakresowy głośnik o mocy 6W i dwa pasywne radiatory – muzyka zabrzmi głośno i czysto. W urządzeniu zastosowano technologię redukcji szumów tła, a funkcja multi-room umożliwia dodanie Smart Clocka do pozostałych inteligentnych głośników w domu. Zegar współpracuje również z Chromecastem, co pozwala na odtwarzanie wideo i muzyki w telewizorze. (źródło: Lenovo)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*