Oppo przyspiesza, czyli nowe technologie chińskiego producenta (wideo)

Kategorie: nowości, Oppo, Smartfony

Tagi: , , ,

Oppo Electronics Corporation pokazało w Pekinie nowe technologie, które pojawić się mają w kolejnych smartfonach chińskiego producenta. Czas na 10-krotny zoom w aparacie i czytnik odcisków palców w ekranie. Całym!

Podczas Mobile World Congress w 2017 roku chiński producent pokazał prototyp smartfonu, który został wyposażony w aparat z 5-krotnym zoomem optycznym. Nowe rozwiązanie wykorzystywało między innymi pryzmat (odbijający ścieżkę światła o 90 stopni) oraz soczewki ułożone równolegle do krawędzi smartfona uzyskując efekt niczym w peryskopie okrętu podwodnego. Przy okazji Oppo zastosowało wówczas nietypową optyczną stabilizację obrazu – bezpośrednio w teleobiektywie, a nie na soczewce szerokokątnej.

Chińczycy nie zdecydowali się jednak wdrożyć tego rozwiązania do masowej produkcji, ale – jak się teraz okazało – gotowa jest już technologia z 10-krotnym zoomem optycznym i systemem podwójnej stabilizacji obrazu. Oppo pojawi się z nią na tegorocznym MWC w Barcelonie.

Drugą, równie ciekawą, technologią zaprezentowaną przez Oppo jest działający na całej powierzchni ekranu smartfonu skaner odcisków palców – piętnastokrotnie większy niż czujniki biometryczne dotychczas stosowane w smartfonach. Panel powstał we współpracy z Synaptics i umożliwia odczyt linii papilarnych dwóch palców jednocześnie, co powinno zwiększyć poziom zabezpieczeń.

(źródło: Phone Arena, High Tech News)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*