Google kupiło od firmy Fossil technologię. I przejęło specjalistów

Kategorie: Fossil, Google, smartwatche

Tagi: , , , ,

Około 40 milionów dolarów ma kosztować Google zakupienie nowej technologii związanej z produkcją smartwatchów od Fossil Group. Co więcej, gigant z Mountain View przejmuje także pracowników – członków zespołu badań i rozwoju odpowiedzialnych za tę technologię. Czy to oznacza, że na rynku pojawi się nowy, innowacyjny produkt?

Mówi się o tym, że technologia dotyczy innowacji, która jeszcze nie pojawiła się na rynku. Szczegóły nie są jednak znane, ale prawdopodobnie chodzi o coś, co przejęła Fossil Group kupując w 2015 roku markę Misfit za 260 milionów dolarów. Czy to technologia skupiająca się na zdrowiu i jego monitorowaniu?

Fossil wyspecjalizował się w produkcji tak zwanych hybrydowych zegarków. To tradycyjne urządzenia, które jednak posiadają wybrane funkcje smartwatchów – potrafią liczyć kroki, pokazują powiadomienia. Firma produkuje także inteligentne zegarki z dotykowymi wyświetlaczami, przypominające inne urządzenia z Wear OS, ale główną ofertę stanowią hybrydy. Być może nową technologię można zaadaptować także do hybrydowych zegarków, zwłaszcza że Fossil pozostawił w swoich strukturach część pracowników działu R&D.

Dla Google nowa technologia może być okazją do walki o rynek smartwatchów i skutecznego konkurowania z Apple Watch. Rozwiązania przejęte od Fossil Group z jednej strony mogą sprawić, że Google w końcu wprowadzi na rynek własny projekt: Pixel Watcha, z drugiej zaś mogą pozwolić firmie z Mountain View udoskonalić oprogramowanie i zrobić duży krok w rozwoju Wear OS. (źródło: The Verge, grafika: Fossil)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*