Goodbye Touch , czyli LG zaprasza do Barcelony (wideo)

Kategorie: LG, nowości, Smartfony

Tagi: , , , ,

W serwisie YouTube pojawiło się krótkie wideo LG będące zaproszeniem na tegoroczny Mobile World Congress w Barcelonie i zdradzające zarazem to, czego możemy się spodziewać. Wygląda na to, że koreański producent szykuje ciekawą premierę na 24 lutego, w Barcelona International Convention Centre.

Na krótkim, kilkunastosekundowym wideo dłoń przesuwającą kolejne kartki nie dotykając ich. Na jednej z kartek pojawia się wymowne Goodbye Touch, sugerujące najwyraźniej bezdotykową interakcję ze smartfonem. Wideo nie zdradza wiele, ale można się domyślać, że LG wprowadza system kontroli przy pomocy gestów. Będzie on wykorzystywał najprawdopodobniej albo czujnik znajdujący się na froncie urządzenia, albo po prostu przednią kamerę.

Serwis BGR przypomina ostatnie przecieki dotyczące nowych rozwiązań LG, które zapewne zobaczyć będzie można już w lutym w Barcelonie. Według nich aparat w smartfonie miałby odczytywać gesty w odległości 20-30 centymetrów od urządzenia. Nie wiadomo jednak, czy to właśnie nadchodzący flagowiec LG, określany jako G8 ThinQ, będzie wykorzystywał nowy system bezdotykowej kontroli.

Mobilny rynek jest nasycony, sprzedaż systematycznie spada, nic więc dziwnego, że producenci starają się wprowadzać innowacje. Zapewne na Mobile World Congress nie tylko LG zaprezentuje nowe rozwiązania. (zdjęcie: LG)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*