Wielkanocna dekoracja stołu podkreśli świąteczną atmosferę. Najlepiej w pełnych energii barwach wiosny: żółtym, pomarańczowym, zielonym, ale też białym, złotym lub srebrnym, które nie są już tylko zarezerwowane dla Bożego Narodzenia.

Żółty, pomarańczowy i zielony – to kolory, które zawsze sprawdzą się w wielkanocnej dekoracji stołu i całego wnętrza. To święto dla wielu kojarzy się z wiosną, podczas której natura budzi się do życia. Ważnym akcentem na świątecznym stole są świeże kwiaty – prymule, narcyzy, hiacynty, zielone gałązki tradycyjnego bukszpanu, posiane rzeżucha, czy zielony owies. Dzięki nim aranżacja wielkanocna zyska wiele uroku, a wspólne chwile spędzone przy stole będą czystą przyjemnością. Modne są też dekoracje wielkanocne w pastelowych kolorach – różowym i błękitnym, albo w barwach neutralnych beżach i szarościach. No i jeszcze złoto i srebro! Mogłoby się wydawać, że blask srebra i złota to atrybut zimowych kompozycji. Nic bardziej mylnego! Barwy te niezwykle efektownie będą prezentować się jako oprawa wielkanocnego wnętrza, stołu, czy okna. Ładnie wyglądają pisanki ze szkła i piórek. Można je powiesić na pomalowanym białą farbą bukiecie gałązek, żyrandolu lub w oknie. W ten sposób wielkanocna aranżacja zyska bardzo stylowy charakter.

Warto ozdobić też otoczenie domu. Wianek na drzwi to bardzo popularny, a jednocześnie efektowny sposób na udekorowanie wejścia do naszego domu. Dalej sprawdzi się bukiet zawieszony w koszu na drzwiach, który z pewnością ożywi wejście np. na taras. Inny pomysł to pisanki z białych światełek, powieszone w oknie, lub udekorowane pisankami drzewko ustawione na tarasie (mogą to być też ścięte gałązki wierzby mandżurskiej o powyginanych pędach). Pisankami możemy też ozdobić ogrodowe iglaki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*