Monochromatyczny stroik biało-turkusowy jest elegancki w swej prostocie.

Szyszki, mech, plasterki pomarańczy i jabłek albo muszle morskie. I oczywiście świeża gałązka jodły, czy świerku i świeca. Plus spora dawka wyobraźni. To przepis na ciekawy stroik świąteczny. Możemy wykonać go sami lub kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Tu dominuje kolor złoty i czerwień. Lekkości dodają kompozycji gałązki lnu.

Wiele miejscowości regionu zaprosiło w tym roku mieszkańców na swoje jarmarki świąteczne. Odbywały się w Katowicach na Rynku, na katowickim Nikiszu, w Gliwicach, czy Dąbrowie Górniczej. Na wszystkich można było kupić świąteczne ozdoby i stroiki, wykonane ręcznie. Nie zawsze przez profesjonalistów. Np. na XIV Dąbrowskim Kiermaszu Świątecznym prezentowano ozdoby, których twórcami były dzieci i młodzież (także harcerze), czy przedstawiciele stowarzyszeń społecznych. Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na cele charytatywne.

Pamiętajmy, że w świątecznym domu powinna być nie tylko choinka. Na stole powinien znaleźć się stroik. A przepis na ładną kompozycję jest prosty, dobry pomysł i ciekawe ozdoby. Przede wszystkim powinna się w nim znaleźć świeca, czy inne źródło światła oraz świeże pachnące gałązki jodły, świerku, czy sosny.

Najbardziej klasyczny w formie z dużą ilością zielonych gałązek zapewni zapach lasu przy stole.

Jeśli chodzi jednak o dodatki możemy rozwinąć wyobraźnię. Sprawdzą się: mech, szyszki, kawałki kory drzew, wysuszone plasterki pomarańczy, jabłek. Orzechy, główki maku. Ale też muszle morskie, czy piórka. Same ozdoby miniaturowe choinki, bombki mogą powstać z rzeczy znalezionych w czasie spaceru w lesie, zostać zrobione na szydełku z włóczki, czy z ptasich piór i cekinów. Może być kolorowo lub monochromatycznie. Byle z wyobraźnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*